Sex seznamka | Mojekláda.eu | super-penis.cz

Navigace:
Právě se nacházíte: Fight -> Kickbox -> Kickbox

Kickbox

2-kickbox-a-gong-vs-a-j-jammed-prog.jpg

História tohto športu u nás

Táto športová disciplína u nás existuje zatiaľ v embryonálnom štádiu, kým pre západoeurópsku a americkú verejnosť je takmer 20 rokov známa a obľúbená. Pestrosť boja, hra fair play, požiadavka osvojenia teoretických vedomostí, neoblomné nadšenie trénerov a trénujúcich., Bruce Lee a jeho “dedičstvo”, mená, ktoré majú v šporotvých kruhoch chýrny a priťažlivý cveng: Mike Anderson, Chuck Norris, Bruce Wallace, George Bruckner – tieto fakty sú zárukou nádeje, že aj kick – box môže stáť v tieni olympijského plameňa. V 60 – tych rokoch sa v Európe a v Amerike tešili veľkej popularite rôzne žánre, odvetvia japonského a kórejského bojového umenia. 

 

Začiatkom 70 – tych rokov sa rozvinutím pravidiel zápasu, použitej techniky a tréningových metód bojových štýlov Ďalekého Východu zrodil kick – box. V džungli názov pre túto disciplínu občas stráca niť aj profesionál a množstvo mien znamená pre laika ťažko riešiteľný problém. Kick – box karate, športkarate, all – style karate, contact – karate. Všetky názvy znamenajú jedno a to isté. Po zrode tejto športovej disciplíny bola v roku 1974 pokrstená na contact karate. Označovala sa tak skutočnosť, že počas zápasu súťažiaci nenaznačujú zásahy ako pri niektorých tradičných japonských smeroch, ale jednotlivé zásahy “vnášajú”, tzn. Súperi sa navzájom udierajú, kopú. (contact znamená anglicky dotyk, dotýkanie.) 

 

Neskôr, v roku 1976 ho vedúci činitelia svetového zväzu premenovali na all – style karate ( all -´style znamená všetky štýly). Nové pomenovanie vyjadrovalo možnosť a príležitosť pre všetkých tých, čo sa zaoberajú bojovými umeniami Ďalekého Východu, sa zúčastniť súťaži tohto odvetvia, t. j. kick – box neviaže na jeden štýl, prípadne k niekoľkým príbuzným štýlom. Uplynul určitý čas a v roku 1981 sa zrodil nový názov: športkarate, ktorý poukazoval na rýdzi športový charakter tohto odvetvia v porovnaní s tradičnými školami, ktoré svoje bojové umenia chápali ako životný štýl, resp. ako životnú filozofiu. Nakoniec sa v roku 1984 zrodil dodnes používaný názov: kick-box. Kickbox sa neskô rozdelil na full, light, semi contact a iné menej známe disciplíny.

Omlouváme se, ale videa nahraná před datem 1.1.2013 byla archivována.

Komentáře k tomuto příspěvku
Celkem je zde 13 komentářů

Tento příspěvek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.© 2009 - 2018 agresori.com | Kontakt, reklama, spolupráce: agresori@email.cz | Sdílení: Facebook Google+
Vygenerovano za 37.003 ms
Názory autorů se nemusejí shodovat s názory redakce. Zveřejněné články, příspěvky a komentáře necenzurujeme a neneseme za ně odpovědnost. Jestliže považujete některý z příspěvků za porušení autorských práv či jinak poškozující vaše osobní práva oznamte nám to: e-mail: agresori@email.cz